kwie.1

Feromony męskie - czym są, jak działają

dodano: 1 kwietnia 2016 przez Raclawa


Feromony to gatunek mieszanin chemicznych fabrykowanych przez organizmy żywe (z całą pewnością przez zwierzęta, a być może również rośliny) przekazujących jakieś dane w aspekcie danego gatunku. W ich kompozycję wchodzą przeróżne substancje, mniej czy bardziej wyróżniające się z mieszaniny. Funkcja feromonów bywa odmienna w zależności od ich wariantu. Jedna z gromad służy do sygnalizowania osobnikom o przeciwnej płci, iż dana jednostka jest pociągającym obiektem pod względem erotycznym i powinno się nią zaintrygować. Feromony czynią w tym charakterze przyzwoiciej niż jakiekolwiek inne komunikaty, albowiem w zależności od typu mogą pobudzać bezzwłoczną oraz niesłychanie mocną reakcję, nawet przy niewielkiej ilości oraz poważnych odległościach pomiędzy komunikującymi się osobnikami.

 

Feromony męskie

Ludzie nie są unikalnym rodzajem i także emitują feromony (chociaż nie jest to jeszcze w stu procentach uznane, zostało przyjęte za w dużej mierze możliwe), które użytkowane są w wielu obrębach życia socjalnego, działając w sferze podświadomości. Substancje te znaleziono np. w męskim pocie. Część z nich, choćby androstadienon, odpowiada za ożywianie bezzwłocznego zainteresowania u niewiast; faceci emitujący ten gatunek feromonu wydają się o wiele wybitniej atrakcyjni, a same niewiasty są wówczas mocniej podatne na odczuwanie ekscytacji. Nadto, obie „strony” relacji czują się prawidłowiej, są rozluźnione i odstresowane. Można toteż wyobrazić sobie, że kontakt z feromonami o znaczeniu płciowym jest bardzo ważny przy wszelakich próbach uwodzenia, szukania połowicy i podbojów miłosnych o wielorakim obszarze. Analogicznie jak u zwierząt, także w wypadku ludzi feromony zapewniają „ulepszony” proces spotkań służących wyszukaniu i zatrzymaniu przy sobie właściwego osobnika przeciwnej płci.

Użycie feromonów męskich

Uzyskane w efekcie syntezy feromony męskie użytkuje się w bogatych środkach, kosmetykach oraz artykułach do higieny osobistej. Na ogół ich liczba jest minimalna, bowiem taka wystarczy, ażeby doprowadzić do pożądanych efektów - każda większa rodziłaby nieopłacalność produktu. Środki składające się z feromonów bez pobocznych substancji zapachowych, czyli czysta „istota”, są w największym stopniu wydajne, choć nieraz okazują się dosyć kosztowne. Za to zakup perfum oraz innych kosmetyków z zawartością feromonów to jeszcze większy koszt, przy czym nie ma aż takiej kontroli nad tym, jak dużo substancji naprawdę trafi na skórę. Można jakkolwiek stosować je każdego dnia i przez cały okres odczuwać dodatnie rezultaty z oddziaływania substancji. Bez liku przedsiębiorstw w dzisiejszych czasach wdraża do swoich propozycji chociaż jedną linię takich artykułów i są one chętnie pozyskiwane. Nie bacząc na nie do końca zatwierdzoną skuteczność feromonów w porównaniu do tych używanych przez inne gatunki, ich korzystanie niesie ze sobą szereg korzyści mentalnych. Zapewnienie spotkań bez tremy, konwersacji z kobietami, które nie będą w żaden sposób „spalone” i uzyskania w dużej mierze większej sposobności na zwrotny numer telefonu stanowi zadowalającą zaletę, aby jednak podjąć próbę oraz nabyć wybrany środek.

 


photo
Feromony męskie: Zdjęcie pochodzi z notki Feromony męskie - czym są, jak działają


Dodaj do: